31.10.20

Піклуйтесь про думку


Ти красивий! Ти незграбний! Ти чудовий! Таких як ти одиниці! Ти жорстокий! Ти нерозумний! Ти огидний! Він чинить дуже несправедливо! Вона неосвічена! Порадь йому бути більш стриманим! Що за слонячі сідниці! – І ще багато думок, які народжуються в нашій голові.

Чи виникало у вас колись відчуття, що ви абсолютно нікчемні бо людські думки і розмови про вас бажали б кращого?

Чи виникало у вас відчуття що ваша точка зору є абсолютно вірною і відповідає усім нормам моралі в ситуації, яка склалася?

Так от, хочу сказати, що, якщо ви коли небуть мали подібний досвід думок чи почуттів, будьте обережні, бо цей досвід може  непомітно поселитись у вашій свідомості, «оформити прописку» і впливати на подальші слова та дії вашої особистості.

Усе вищезгадане і незгадане має тісний зв'язок із судженнями. Судження не бувають поганими чи хорошими, моральними чи аморальними. Вони просто є представниками особисто вашої суб’єктивної думки про щось чи про когось, будь то ситуація або чийсь життєвий вибір.

Нічого страшного в тих судженнях немає, окрім того, що саме вони  звужують  кругозір і вміння бачити речі такими які вони є насправді. Судження потроху витісняють мову серця, інтелект, бажання розвиватися, творчу енергію, культуру. Вони вимагають досить багато уваги до себе і, за будь якої нагоди, будуть заповнювати життєвий простір людини.

Коли іноді намагаємося зрозуміти, чому ми аж настільки втомлені, куди ж втекли наш ранковий запал, оптимізм, бажання жити і творити, емоції? То починати потрібно з усвідомлення того, а скільки часу і простору займають судження у вашій голові та процесі спілкування? (не важливо даєте оцінку ви , чи дають оцінку вам/комусь) І якщо раптом так трапилось, що «прописку вже оформили», подумайте наскільки в комфортну атмосферу ви себе занурюєте  і  наскільки продуктивна ваша діяльність від того.

Ми створюємо свій простір, який буде «екологічним» для нас. Не секрет, що в першу чергу, кожен думає про себе  В залежності від  переконань і від того, кого і що ми прописали в своїй голові, наш простір може стати полотном для натхнення і розвитку, або ж для пригнічення і зневіри.

Тому, будьте обережними з судженнями. За можливості, уникайте їх. Вони створюють не чиюсь, а саме вашу реальність, «формують» шлях для розвитку вашої особистість.

Подивіться на фото!

«Ооо! Які яскраві кольори!» ,«Мабуть той, хто його зробив, прочитав ті книжки!» ,«Хм! Що, кращого фото не могли зробити! Таке щось!» -Це судження, які вже загарбують вашу увагу.

«Я бачу книги на фото.», «Я бачу книгу на фото, яку я читала.» ,«Цікаво, це ваші книжки чи Ви  їх десь узяли? » - Це факт і питання, яке можна задати автору фото, щоб уточнити своє розуміння побаченого і продовжити розмову або аналіз, якщо в тому є потреба.

 

Різниця, ніби, ледве помітна, але використовуючи судження, ми використовуємо свою думку відповідно нашого досвіду, про яку (УВАГА!) нас попередньо не запитували. А, проговорюючи факти баченого і уточнюючи своє розуміння, ми звикаємо сприймати ситуації ,  якими вони є насправді. Це значно спрощує процес самого розуміння, зменшує кількість «новоприбувших» думок, попереджує багато конфліктних ситуацій, розвиває культуру спілкування і взаємодії.

Кожен раз, коли бажання «поставити штамп для прописки для думок» досить сильне, змушуйте мозок усвідомлювати лише картину баченого і, майте досить культури, щоб задавати відкриті питання обєктам інтересу, для уточнення вашого розуміння. Бо, ставлячи «штампи прописки», ви ставите їх не ситуаціям і людям, а своїм інтелектуальним і емоційним можливостям.

Тому, при виникнення чергових думок «з досвіду і розуміння », знайдіть мить згадати простий алгоритм можливості побачити усе так як є (без суджень):

Проговорити факт баченого («я бачу книги, які лежать на столі») – уточнити своє розуміння питанням («мені цікаво, хто зробив це фото? Мені цікаво, для чого Ви зробили це фото?»)– використати необхідне слово/дію для вирішення або розвитку ситуації.

Будьте свідомі! Піклуйтесь про  кожну думку у миттєвостях свого життя!

Тренуйте мозок  для фактичного сприйняття!

 

P.S. Натхненна курсом Гарвардського університету, його дослідженнями, спостереженням і аналізом своєї поведінки, та поведінки людей.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.