23.07.19

Недискримінація у навчанні

  Недискримінаційний підхід у навчанні. 

  "Що це?" - запитали б діти.
  " Круто!" - прокоментували б батьки дітей.
 " Знову? Скільки можна?" - сказали б вчителі, які досить впевнено вжилися у роль вчителя - практика, який "бачив багато" і впевнений у тому, що має відповіді на усі питання зі сфери педагогіки".
  "Цікаво! Де можна більше про це дізнатися? " - запитали б вчителі, які не зважаючи на свій досвід, розуміють необхідність особистого розвитку відповідно до швидкості змін потреб соціуму.
  І до якої б з категорії ви себе не віднесли ,але все ж рекомендую вам завітати на платформу онлайн-освіти EdEra і пройти курс "Недискримінаційий підхід у навчанні". 

Цей курс досить гарно підкреслює той факт, що розмаїття цього світу  має  бути нормою не лише у нашому повсякденному житті, але й у школі зокрема. Усвідомлення суспільством того, що кожна людина має право існувати рівно в тій формі в якій вона себе виражає, вже є більше ніж нормою. Бачити це, і розуміти важливість збереження індивідуальності - першочергове завдання не лише сучасного вчителя чи батьків, а й самої особистості, тобто кожного з нас. 
  Лектори курсу- професіонали своєї справи у простій і доступній формі познайомлять вас з базовими поняттями толерантності, прав людини, недискримінації. 
  Щиро вдячна розробникам онлайн-платформи за ваші ідеї і працю, яка приносить неабияку користь нашому суспільству.
  І, не дивлячись на те, що ви можете бути вчителем, який досить скептично налаштований щодо змін та розвитку, і вважає його досить складним і обтяжливим процесом (особливо у час відпусток), все ж таки раджу вам хоча б спробувати процес розширення своїх горизонтів, "моделей мислення", почавши саме  з курсу "Недискримінаційний підхід у навчанні". 
  Будьте свідомі! Цінуйте кожну мить життя! Бажайте знати, розуміти, бачити більше щодня! І, повірте, так і буде! І, повірте, ваші діти, учні, знайомі захочуть дізнатися про ваш "секрет" усвідомлення. А він починається з кроку до недискримінації. 

13.07.19

Ненасильницька комунікація:що? де? коли?


  Ще в університетські роки, окрім філології, досить серйозно захоплювалась педагогікою і психологією. Цікавилася усім, але особливе захоплення і повагу  викликали лише декілька праць. Серед них опинилась й робота Маршала Розенберга "Ненасильницька комунікація: мова життя". Мене вразило те, що у своїй праці М. Розенберг об'єднав багато принципів педагогіки і психології, які сповідували Коменський, Сухомлинський, Амонашвілі. Він зміг досить простою і доступною мовою донести втілення ідеї любові, миру, поваги і взаємопорозуміння через спілкування. Праця М. Розенберга стала певним аеропортом, звідки я продовжила свою подорож у пошуках найліпших шляхів подальшого розвитку педагогіки.
    Я - вчитель практик і 'ненасильницька комунікація' один з методів, який активно свідомо застосовую  вже 11 років задля допомоги у  якнайефективнішому навчанні і вихованні учнів.
І, відверто кажучи, цей метод є дієвим не лише у роботі з учнями, але й у повсякденному житті.
Якщо у вас є певні питання щодо мирного спілкування у конфліктних ситуаціях, чи, можливо, ви вчитель який прагне віднайти шлях для більш успішного спілкування з учнями, батьками, колегами, то вас може зацікавити саме ця праця. Вона доступна англійською та російською мовами.

                   Приємного читання!



05.07.19

Ключ до успішного виховання

   "Ключ до успішного виховання маємо шукати не в складних теоріях, сімейних правилах чи заплутаних формулах поведінки, а в найглибшому розумінні і співпереживанні своїй дитині. Співчуваючи своїм дітям і допомагаючи їм впоратись з негативними емоціями, ви формуєте спільну довіру і прив'язанність. І лише з почуття любові і зв'язку, який діти відчувають зі своїми сім'ями, можуть зародитись поступливість, послух та відповідальність"

     Ці слова взяті з книги Джона Готтмана та Джоан Деклер "Емоційний інтелект дитини". У цій чудовій книзі Джон Готтман - відомий в усьому світі психолог, який отримав визнання завдяки своїм роботам у сфері сімейних відносин, практично показує, що діти  з високим емоційним інтелектом упевнені в собі, мають міцне здоров'я, досягають більше успіхів у навчанні та успішно взаємодіють з іншими людьми.
     Хочете бачити свою дитину або учня високоморальною та відповідальною людиною, яка має достатньо сил аби робити свій особистий вибір, використовує свої таланти, любить життя й ті блага, які воно пропонує, має багато друзів і досягає поставленої мети? Тоді вам обов'язково у своємо читацькому арсеналі потрібно мати цю книгу. Вона розширить ваше бачення  значення емоційного інтелекту для розвитку кожної особистості, а також дасть практичні поради для взаємодії з дитиною.
   Кажуть, що, прочитавши книгу, ти ніби особисто поспілкувався з її автором. Отож, зацікавленим батькам ,нинішнім і майбутнім, вчителям, практикуючим і тим, хто готується практикувати, наполегливо раджу "особисто познайомистись" з Джоном Готтманом і Джоан Деклер. Це знайомство вас надихне!


01.07.19

Тренінг? Тренінг!


Літо - чудова пора відпочинку, а також зустрічей, лекцій, семінарів, тренінгів, майстер-класів, вебінарів, воркшопів, тематичних кемпів. Пропустити цю нагоду аж ніяк неможна, особливо вчителям. Чому? Бо це:
новий досвід
нові знання
нові знайомства, враження, емоції
Так у червні - липні тренінговий центр 'Лінгвіст' організовує курс тренінгів для вчителів англійської мови.
Якщо ви працюєте з класами НУШ, хотіли б освіжити свої методичні знання, дізнатися про найновіші тренди у викладанні англійської мови, прокачати свою англійську мову, спілкуючись з однодумцями, то вам сюди:
https://training.linguist.ua/teaching-young-learners-foundation-course/

Особисто відвідала. Отримала корисний досвід. Рекомендую.
Особлива подяка Зої Базовій за запрошення та  Наталії Олійник за підготовку та проведення 8-годинного тренінгу.

Емпатійна педагогіка - шлях вчителя ХХІ століття


ПРИТЧА ПРО ФІНІКИ

"Одна жінка привела свого сина до мудреця і почала пояснювати свою проблему:
– Мого хлопчика, мабуть, наврочили, – сказала вона. – Уявіть собі, він їсть тільки солодощі. Цукерки, печиво, варення, солодощі – і нічого іншого. Жодні вмовляння і покарання не допомагають. Що мені робити?
Старець лиш поглянув на хлопчика і промовив:
– Добра жінко, повертайся із сином додому. Приходьте завтра, я спробую вам допомогти.
– А може сьогодні? Ми живемо дуже далеко звідси.
– Ні, сьогодні я не можу.
Наступного дня старець повів хлопчика до своєї кімнати і довго з ним розмовляв.
Дитина підбігла до матері і сказала:
– Я більше не буду їсти стільки солодощів!
Зраділа мати почала дякувати мудреця. Але потім запитала у нього:
– Вчора був особливий день? Чому Ви не поговорили з дитиною вчора?
– Добра жінко, – відказав мудрець. – Вчора був звичайнісінький день. Але вчора я не міг переконливо сказати твоєму сину те, що сказав сьогодні. Тому що вчора я і сам з насолодою їв солодкі фініки. Як я міг переконувати твого сина не їсти солодощі, якщо сам того дня був ласуном?"

      Якщо б хтось захотів змінити світ, він би почав із себе. І я щиро вірю, що вчителі за покликанням саме так і чинять. Вірю, що таким є їх щоденний вибір. Усвідомлюючи важливість кожної миті, такі вчителі намагаються шукати нові ресурси та інструменти розвитку. І, опанувавши їх, діляться зі своїми учнями та їх родинами. Передача інформації, теорія - не є актуальною у наш час. Тому потрібно пам'ятати, що система освіти на шляху незворотніх змін. Навички, звички, емоційний інтелект і вміння  користуватися відповідними інструментами задля їх розвитку - ось що є дієвим вже зараз.
Саме тому хочу поділитися з вами досить цікавим ресурсом, щодо того у якому напрямку могла б розиватися педагогіка ХХІ століття, якби кожен вчитель свідомо робив крок у бік саморозвитку і самоосвіти:  Блог "Шлях вчителя"